Úplata za vzdělávání
30. 5. 2022
Naši výtvarníci v Senátu
2. 11. 2022

Umělecká rada a vedení Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v Karviné opět udělilo ceny nejlepším žákům, účastníkům národních a mezinárodních soutěží a osobnostem, které šíří dobré jméno školy.

Nejlepší žákyní se za vynikající reprezentaci stala klavíristka Nikol Hamplová ze třídy uč. Haliny Heinzové, ocenění nejlepší kolektiv si tradičně odnesl Koncertní sbor Permoník a Mužský komorní sbor Permoník za vítězství v Carnegie Hall v New Yorku.

Umělecká rada dále ocenila všechny žáky, kteří se probojovali do národních kol soutěží a přehlídek nebo nás reprezentovali v náročných mezinárodních soutěžích.

Cenu roku 2022 si odnesly osobnosti, které výrazně přispívají k šíření dobrého jména školy: primátor statutárního města Karviná Jan Wolf, senátor Ondřej Feber, starosta obce Petrovice Marian Lebiedzik, vedení firmy Asental zastoupené Markétou Paskovskou, pianista Rudolf Bernatík, bývalá statutární zástupkyně, houslistka Olga Klímová, fotograf Květoslav Klíma, za Klub rodičů převzaly cenu Lenka Poskierová a Alena Hubáčková, manažer symfonického orchestru Májovák Petr Ženč a kavárník Štefan Rigo.

Děkujeme firmě Asental, magistrátu města Karviná, Klubu rodičů a přátel ZUŠ, za grafiky pro oceněné osobnosti děkujeme Romaně Taszkové a Waltru Taszkovi, za vyhotovení certifikátů Zuzaně Szulové.

Poděkování putuje také Polaru, jehož reportáž můžete shlédnout níže.

Všem oceněným srdečně gratulujeme.

https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000034081/slavnostni-udileni-vyrocnich-cen-zus-b-smetany-karvina